New Roots of Scottish Music
Historia
Skład
Muzyka
Video
Koncerty
Galeria
Kontakt

Space Edition

Recenzja V. Ziutka, GAZ-ETA:
Ta płyta to w zasadzie pięcioutworowy maxisingiel i w zasadzie unikat. Sláinte! swego czasu odgrażało się, że ich muzykę będzie można usłyszeć tylko na żywo ale podczas "wąskotorowego" koncertu w Coyote Club w Warszawie pojawiła się ta płyta. Jest to bardzo ciekawie opracowany materiał i od strony technicznej (Szkockie klimaty plus świetny wokal lidera Pawła Dziemskiego) i od strony pomysłowości - już od drugiego kawałka do głosu dochodzą także wszelakie multiefekty i zrozumiały staje się tytuł "Space Edition" bo i muza staje sie kosmiczno-etniczna. A już międzygwiezdna wersja "Little Mattic Groves" i "The Drunken Piper" na deser kładzie na łopatki największych sceptyków. Słowem Warsiawscy Szkoci w Kosmosie!Nagrania koncertowe

Echa Celtyckie, Listopad 2005:

Stewball (2,5 MB)
Piosenka Andy Irvine'a o pewnym wyścigu. Mimo, że wszyscy stawiają na siwą klacz z Monaghan, Stewball wygrywa w cuglach wyścig przynosząc swoim właścicielom fortunę.

Ferrickside (2,1 MB)
Historia spalenia miasta Auchendoon w 1592 roku. Zdążający do Ferrickside młodzieniec próbuje odwieść napotkanego Williama Mackintosha od spalenia Auchendoon w odwecie za śmierć Earla Moray, ostrzegając, że markiz Huntly powiesi go w odwecie. Zaślepiony nienawiścią Wiliam stawia jednak na swoim.

Circle (3,4 MB)
Taniec francuski tańczony w kole.


Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie, sierpien 2002:

Braveheart Theme (5,8 MB)
Temat z naszego ulubionego filmu o Szkocji.

Arkanoid (8 MB)
Psychodeliczna aranzacja utworu z gry na ZX Spectrum z lat 80.


© Design by Szablony.Maniak.Pl.